25. مرداد 1396 - 12:42   |   کد مطلب: 211378
بازی دراز1404: پارکها وفضاهای سبز شهرستان سرپلذهاب امروز بااستفاده از وسایل بازی اجاره ای تجهیز شده که برای استفاده کودکان ازآن یک بارمالی رابردوش خانواده ها می گذارد ومشکلاتی رابوجود آورده که باتوجه به هزینه آن کودکان نمی توانند ازاین وسایل استفاده کنند

به گزارش بازی دراز،نام اوقات فراغت همواره با پارک های بازی و فضاهای سبز گره خورده است اما حکایت شهربازی های شهرستان سرپل ذهاب بسیار تلخ و غم انگیز است.پارک های شهربازی نشاط، رضوان،بسیج و پارک جنگلی این شهرستان روزگاری محلی برای حضور پرشور خانواده ها و کودکان و بازی با وسایل آن اماکن بود، به گونه ای که صدای هیاهوی کودکان و جوانان ذوق زده حتی توجه عابران خیابان ها را هم جلب می کرد، اما در سال های اخیر با بی مهری مسئولان در حق شهروندان رفتن به این پارکها برای خانواده ها و کودکان به یک معضل پابرجا تبدیل شده است.

 

در روزها و شب های گرم تابستان قطعا خانواده ها اگر هوس تفریح نیز به سر داشته باشند حضور در پارک ها و فضاهای سبز را بر سایر اماکن ترجیح می دهند و دقیقا در همین نقطه است که برای سرگرمی کودکان خود و استفاده از وسایل شهربازی باید هزینه پرداخت کنند و این کمبود های مالی دغدغه های خانواده ها را دوچندان می سازد.

واگذاری قسمت های از پارکها و فضاهای سبز به بخش خصوصی و نصب وسایل بازی و سرگرمی درمحوطه پارک بصورت اجاره ای و تهیه بلیط و پرداخت هزینه به متصدی ازعواملی است که وارد شدن کودکان به قصر رویاهایشان را با مشکل روبرو ساخته است و دغدغه پرداخت هزینه برای خانواده ها تبدیل به معضلی پا برجا شده است این ماجرا و ماجراهایی از این دست، حکایت پارک ها و شهر بازی هایی  است که در اکثر نقاط شهرستان سرپل ذهاب کم و بیش رخ می دهد.   

 

جمعی ازوالدین فرزندان سرپل ذهابی در پارک شاهد در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشتند: برای گذراندن اوقات فراغت فرزندانمان و استفاده از وسایل بازی در پارک ها باید هزینه پرداخت کنیم، چوب این بی تدبیری در چشم شهروندانی می رود که تمام ایام سال را باید بدون تفریح مناسب سپری کنند.

مرادی در ادامه افزود: به جهت اینکه استفاده از وسایل بازی درپارکها و فضای سبزشهرستان با اخذ وجه می باشد اکثرخانواده ها توان پرداخت مالی ندارند و به اجبار فرزندان خود را در پای تلویزیون می نشانند و این موجب نگرانی آسیب های روحی و روانی به فرزندان شده است.

 

به جهت اهمیت و رسیدگی  به این موضوع  خبرنگار ما به سراغ شهردار شهرستان سرپل ذهاب رفته و علت این امر را نیز جویا شد:

 

متاسفانه با توجه به پیگیری و تماس های مکررخبرنگاران پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز، شهردار سرپل ذهاب در روزهای پایانی تصدی خود جوابگو این قبیل مشکلات مردم نبود و قضاوت این امر به مردم واگذار می شود.

 

حال بنا به رسالت کاری این پایگاه خبری و پیگیری مشکلات مردم از سوی مسئولین شهرستان، خبرنگار ما به سراغ فرماندارسرپل ذهاب رفته و جویای برنامه های جهت بهبود وضعیت پارک های شهرستان نیز شد:

اکبر سنجابی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: امرواگذاری پارک ها و فضاهای سبز شهرستان سرپل ذهاب به بخش خصوصی در برنامه آتی شهردار جدید به صورت جدی بازنگری خواهد شد.

 

وی افزود: رسیدگی به وضعیت پارک ها و فضای سبز و ایجاد محیط سرگرمی وتفرجگاهی علاوه برایجاد طراوت در محیط شهری و زیبایی بصری باعث ایجاد روحیه در شهروندان و پرکردن اوقات فراغت فرزندان آنان می شود.

 

فرماندارشهرستان تاکید کرد: پارک ها و فضاهای سبز شهری از مهم ترین عوامل موثردرشکل دهی به ساختارهای شهری هستند لذا باید رسیدگی به توسعه همه جانبه آن در دستور کاراعضای دوره پنجم شورای اسلامی و شهردار جدید قرار بگیرد.

امید است متولیان امر و مسئولین شهرداری و فضای سبز در ایجاد، توسعه و نگهداری و بازدید علمی از فضاها و مکان ها بازی کودکان، راه توسعه همه جانبه کودکان امروز و آینده سازان فردا هموار سازند تا خانواده ها در انتخاب گزینه پارک یا شهر بازی برای پر کردن اوقات فراغت فرزندان شان به خود تردید راه ندهند و نگران پرداخت هزینه های اضافی نگردند.

 

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای بیش از85هزارنفرجمعیت و 48کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق دارد.

انتهای پیام/*

 

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها