30. مرداد 1396 - 10:10   |   کد مطلب: 211736
بازی دراز1404: جانمایی غیرکارشناسانه تیرهای برق دروسط خیابانهای شهرک مشاغل سرپلذهاب به دلیل بی تدبیری مسئولین امر مشکلات بسیاری را برای راننده ها و صاحبان مشاغ ایجاد کرده و هزینه های بسیاری را برای اداره برق شهرستان تحمیل می کند

به گزارش بازی دراز، انتقال مشاغل آلاینده به شهرک مشاغل فنی یکی از اقدامات خوبی بود که در شهرستان سرپلذهاب رقم خورد. با نقل و انتقال مشاغل فنی، بسیاری از خیابان های سطح شهرستان ساماندهی شدند و آرامشی خاص بر این خیابانها حاکم شد اما این تنها یک روی سکه است و روی دیگر آن به شهرک احداث شده و پاپرجا بودن مشکلات و امکانات زیرساختی آن برمی گردد.

 

جانمایی غیرکارشناسانه تیرهای برق در وسط خیابان شهرک مشاغل آلاینده باعث تخریب هرروزه اموال عمومی و خودروها می شود و این مشکل به یک اتفاق تلخ و تکراری تبدیل شده است.

هرچند کاسبان این مشاغل فنی عطای شکایت را به لقایش بخشیده‌اند اما هرازگاهی ناشی از برخورد خودرو با تیرهای برق به علت تعریض کم خیابان های این مشاغل ضررات مالی به بار می آورد.

 

یکی ازکاسبان مشاغل آلاینده این شهرک در گفتگو با خبرنگارما اظهارداشت: علارغم پیگیری و درخواست های مکرر جهت رفع مشکلات موجود شهرک مشاغل کمافی السابق جدول گذاری معابر و تعریض خیابان های این شهرک به معضلی پابرجا تبدیل شده است و به همین منظوربرخورد وسایل نقلیه با تیرهای برق در خیابان های کم عرض خساراتی جبران ناپذیر به بارمی آورد.

 

رستمی یکی دیگر از صاحبان این مشاغل تصریح کرد: با گذشت چند سال از نقل وانتقال فعالان آلاینده به این شهرک ، متاسفانه هنوز ایجاد زیرساخت های لازم بصورت کارشناسانه صورت نگرفته است و قطعی برق و خسارات برجای مانده از سقوط تیربرق های ناشی ازجانمایی غیرکارشناسانه مشکلات عدیده ای در این زمینه به وجود آورده و ساماندهی وضعیت مشاغل آلاینده این شهرستان مورد چشم پوشی مسئولین امر قرار گفته است.

جمعی از کاسبان یکی از خیابان های مشاغل آلاینده با ابرازنگرانی و ناراحتی از ادامه فعالیت خود در این شهرک ابراز داشتند: متاسفانه غیرکارشناسانه و بی تدبیرانه محلی برای پیاده رو خیابان های این شهرک در نظر گرفته نشده است و این مهم سردرگمی و هرج و مرج و بی نظمی در میان صاحبان مشاغل به وجود آورده است.

 

به منظوراهمیت و رسیدگی به این موضوع خبرنگار ما به سراغ جمعی از مسئولین شهرستان سرپل ذهاب رفته و علت این امر را جویا شد:

 

فرماندارشهرستان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در گام نخست فرآیند ساماندهی امور زیرساختی لازم درملزومات موردنیاز اصناف و مشاغل آلاینده در سرپل ذهاب در دستور کار قرار دارد.

اکبرسنجابی افزود: با پیگیری های صورت گرفته شهرداری شهرستان موظف گردید در اسرع وقت نسبت به جدول گذاری محدوده تیرهای برق شهرک مشاغل آلاینده سرپل ذهاب اقدامات لازم به کار گیرد.

 

وی تصریح کرد: بنا به نظرحداکثری نارضایتی و مخالفت های صاحبان مشاغل نسبت به ایجاد پیاده رو و ایجاد مزاحمت در نوع فعالیت خود، امر جدول گذاری معابر شهرک مشاغل آلاینده به تعویق افتاده است و محقق شدن این امردر صورت نیازدر دستور کارقرار خواهد گرفت.

 

رئیس اداره برق سرپل ذهاب در ادامه با اشاره به طرح برق رسانی به شهرک مشاغل آلاینده اظهار داشت: باتوجه به عدم وجود پیاده رو حداقل (3متر) در خیابانهای شهرک و درنتیجه عدم امکان رعایت حریم برق (3متر) با هماهنگی شهرداری سرپل ذهاب در وسط بلوار (خیابان فعلی) تیرهای برق نصب گردیدند.

 

نجفیان افزود: علیرغم پیگیری های مکرر ازسوی اداره برق و درخواست رسیدگی از شهرداری شهرستان متاسفانه جهت جدول گذاری بلوارهای این شهرک اقدامی صورت نگرفته است و هرازگاهی با برخورد وسایل نقلیه به تیرهای برق خسارات زیادی به اداره برق تحمیل می گردد و موجب قطع برق و نارضایتی (بحق) کسبه شهرک شده و همچنین باعث رنج و زحمت طاقت فرسای همکاران اداره برق نیز شده است.

وی درپایان خاطرنشان شد: ازاینکه تاکنون سقوط این تیرهای برق حادثه جانی به همراه نداشته جای خوشحالی و شکرگزاری دارد اما زنگ خطری جهت مدیران شهرداری می باشد.

 

امید است دردوره فعالیت اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهرسرپل ذهاب و شهردار جدید، ساماندهی و رسیدگی به وضعیت مشاغل آلاینده این شهرستان در اولویت کاری قرار گیرد و در جهت رفع دغدغه چندساله این صاحبان مشاغل گام های موثری برداشته شود.

 

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای بیش از85هزارنفرجمعیت و 48کیلومتر مرز مشترک با کشورعراق دارد.

انتهای پیام/*

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها