24. مرداد 1396 - 12:00   |   کد مطلب: 211662
بازی دراز1404: منتخب مردم در شورای پنجم گفت : اولین برنامه شورای شهر پنجم تدوین چشم اندازی روشن برای پیشرفت وتوسعه شهر است که نیازمند بازنگری در منابع و درآمدهای شهرداری می باشد

به گزارش بازی دراز، با عرض سلام، ضمن تبریک به خاطر راهیابی به شورای اسلامی شهر سرپل ذهاب و تقدیر از اینکه این وقت را در اختیار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز قرار دادید در شرح کوتاهی خودتان و سوابق اجرایی مهم خود را معرفی کنید؟

با سلام خدمت شما بنده سید مجتبی جاسمی متولد1346 

از جمله فعالیتها و سوابق اینجانب:

کارمند بازنشسته جهاد کشاورزی سرپل ذهاب.

عضو شورای اسلامی شهرسرپل ذهاب در دوره اول، دوم و سوم.

عضو شورای استان دردوره سوم عضو شورای حل اختلاف استان کرمانشاه 

* چه شد که وارد عرصه رقابتهای انتخاباتی شورای شهر سرپل ذهاب شدید؟

با نگاهی تکلیف‌ مدارانه و مدیریت ظرفیت های موجود در شهرستان وهدایت فرصت ها  وارد عرصه رقابت انتخابات شدم و با کسب تجربه در زمینه مدیریت شهری و آشنایی کامل با نقاط ضعف و قوت شهربه لحاظ انجام کارهای اجرایی آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات شورای شهراعلام نمودم.

 

* نظر شما درخصوص برنامه های راهبردی برای شهرسرپل ذهاب چیست؟ داشتن برنامه های بلندمدت اقتصادی و فرهنگی واجتماعی و عمرانی چه اثراتی خواهد داشت ؟ برای این امر، شما چه تمهیداتی اندیشیدید؟ برنامه عملی خود را بگویید؟

یکی از فعالیت های مهم شورا بایستی تدوین چشم اندازی روشن برای شهر و همچنین انجام امور مطابق آن چشم انداز باشد . با توجه به درآمدهای قبل شهرداری که امروز نسبت به گذشته افزایش چند برابر یافته  اما شهرداری در حال حاضر وضعیت مالی نامطلوبی نسبت به گذشته دارد که یکی از مواردی که بایستی در شورای پنجم به آن توجه جدی شود پتانسیل ها و منابع بالقوه ای است که در شهر سرپل ذهاب وجود دارد و باید با استفاده صحیح از این منابع موجبات درآمد پایدار برای شهررا فراهم کنیم  و همچنین با اجرای پروژه های عمرانی با تعامل با مسئولین دستگاه های اجرایی در جهت پیشرفت و آبادانی شهر طی سالهای آینده گام برداریم.

همچنین در زمینه های فرهنگی و اجتماعی با شناسایی نقاط ضعف و قوت و تدوین برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت به رشد وتعالی شهر کمک کنیم.

شما مسلما بعنوان منتخب شورای اسلامی شهر از وظایف اعضای شورا اطلاع دارید، اگرامکان دارد عنوانهای اصلی از وظایف شورای اسلامی را که قانون گذار مشخص نموده است برای اطلاع خوانندگان بیان نمایید؟

ازمهمترین وظایف شورا که به نظر من شاه بیت شروع کارشورا محسوب می شود انتخاب شهردار است، همچنین شورای شهر نهادی جهت تدوین و تسریع انجام اموررفاهی، ورزشی، فرهنگی ،اقتصادی، عمرانی ،آموزشی و بهداشتی و… می باشد.

نظارت برعملکرد شهرداری، مسائل مالی و پیگیری و اجرای پروژه ها ازدیگر وظایف مهم شورا است.

همچنین تعامل سازنده با سایر ادارات و نهادها و ارگانها جهت تسهیل در روند اداره شهر می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات مردم باشد.

 

* یکی ازمهمترین وظایف شوراهای اسلامی شهر انتخاب شهردار است حضرتعالی چه معیار و ملاکی برای انتخاب شهردار دارید؟

از نظربنده انتخاب شهردار دردو بعد شخصیتی و کاری باید بررسی شود.

از نظرشخصیتی بایستی فردی منظم، دارای روابط عمومی بالا در برخورد با ارباب رجوع و پرسنل ، دارای جرات و جسارت ومهمترازهمه صداقت و پاکدستی داشته باشد.

از نظرکاری علاوه برتخصص و تعهد دارای تجربه کافی و دید باز وخوش فکرباشد.

دارای سابقه خوب و خوش نامی درسنوات قبل باشد. مدیریت در شرایط بحران را تجربه کرده باشد

و انشالله بنده و دیگراعضای شورا تمام تلاشمان را جهت انتخاب فردی اصلح به کار خواهیم برد.

 

* ازآنجا که بررسی و شناخت کمبودها ، نیازها ونارسایی های موجود در شهرسرپل ذهاب و تهیه طرح ها و پیشنهادهای اصلاحی و علمی دراین زمینه ها و ارائه آن به مقامات ومسئولین ذیربط از وظایف شوراها در قانون مشخص شده است جنابعالی مشکلات و وضعیت کنونی شهرستان را چگونه ارزیابی می کنید؟

در زمینه مدیریت و نظارت شهری باید مطالعه و بررسی جامع و کامل انجام گیرد تا درنهایت طرح هایی اجرا شوند که رضایت شهروندان را به دنبال داشته باشند.

در اولویت برنامه ریزی اعضای شورای اسلامی دوره پنجم مواردی ازقبیل احداث پارکینگ خودرو در سطح شهر،بازیافت زباله ها و ساماندهی نخاله های ساختمانی، رفع مشکلات شهرک مشاغل آلاینده، بررسی واحصاء مشکلات شهرک های الحاقی به سرپل ذهاب، پرداخت بیمه وحقوق کارگران شرکتی شهرداری شهرو کاهش هزینه های مضاعف درشهرداری تدوین خواهد شد که امید است با تعامل و همکاری اعضای شورا به تحقق بپیوندد.

 

* به نظر شما پتانسیل های شهرستان سرپل ذهاب و زمینه هایی که با جذب سرمایه و بودجه می تواند پیشرفت و شکوفایی شهرستان را درپی داشته باشد چه مواردی است؟

منابع و درآمدهای شهرداری نیازمند بازنگری است لذا در صورت داشتن برنامه مدون و شاخص شهردار آینده، می توان زمینه پیشرفت و توسعه و آبادانی شهر را نیز فراهم کرد.

 

* ارزیابی شما از عملکرد شوراها و شهرداردر دوره های سابق چگونه است و چند درصد آنها را موفق می دانید؟ ارزیابی از عملکرد شورا باید مردم قضاوت کنند که شاهد و ناظربرفعالیت های صورت گرفته هستند.

اما ازنظربنده شوراهای دوره قبل طبق زمان در اختیار و نیازها و وضعیت مالی شهرداری پروژه های خوب و تاثیر گذاری را در شهر رقم زدند وکارهای مثبتی را در زمینه پیشرفت شهر انجام دادند که جای تشکر دارد ولی نقاط ضعفی هم وجود داشته که انشاالله با شناسایی آنها سعی در برطرف نمودن آن کنیم و از تجربیات خوب دوره های قبل در جهت رونق و آبادانی شهراستفاده کنیم.

 

* برای انتخاب شهردارچه برنامه های دارید؟ و آیا اعضای شورای دوره جدید نظریکپارچه خود را در خصوص انتخاب شهردارآینده بیان کرده اند؟

ترکیب اعضای شورای اسلامی دوره پنجم ترکیب خوبی است و با رای مردم متشکل از فرقه های مذاهب مختلف وارد عرصه انتخابات شدند، اما برای انتخاب شهردارهنوز به جمع بندی  کامل نرسیدیم و هدف این است شهردارمنتخب ازهیچ جناح و گروه خاص و قوم و قبیله ای نباشد ولاغیر این امرظلم در حق مردم می باشد.

 

* و صحبت پایانی جنابعالی را در انتهای این مصاحبه می شنویم؟

اینجانب خداوند متعال را شاکرم که بنده و دیگر دوستان را مورد لطف و عنایت مردم قرار داد و باردیگر توفیق خدمتگذاری به مردم نصیب ما شد و انشاالله در این عرصه با توکل به خدا و با توجه به فرامین مقام معظم رهبری و با پشتوانه مردم و شهروندان عزیز بتوانیم از مسئولیتی که به عهده ما گذاشته شد روسفید بیرون بیاییم و موجبات رضایت خداوند و مردم را فراهم کنیم.

بنده واقعا از صمیم قلب دوست دارم تمام توانم را برای شهری که به آن تعلق دارم به کار بگیرم تا بتوانم گام مثبتی در جهت پیشرفت و توسعه شهر برداشته باشم.

از شورای دور چهارم و شهردار محترم در خواست داریم  تا قبل از شروع بکارشورای دوره پنجم طی صورتجلسه ای ریز بدهی شهرداری به اشخاص حقیقی وحقوقی تدوین شود ودراختیارما قرار دهند، تا شهردارمنتخب با آگاهی کامل بتواند تصمیم پذیرش این مسولیت این امرمهم داشته باشد.

و درنهایت تشکرمیکنم از دوستان پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز و انشالله در مسیر پیش رو همراه و همگام به اطلاع رسانی فعالیت ها درامورشهر بپردازیم.

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها