6. مهر 1396 - 11:55   |   کد مطلب: 212343
تازه ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر رای دهندگان آمریکایی بر این باورند که دونالد ترامپ شایستگی لازم برای ریاست جمهوری را ندارد.

به گزارش بازی دراز، 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک حاکی است که تنها 36 درصد مردم آمریکا از عملکرد ترامپ به عنوان رئیس جمهور رضایت دارند و اکثر آنها معتقدند که ترامپ صلاحیت لازم برای ریاست جمهوری این کشور را ندارد.

البته آمریکایی ها از نظر تمایلات حزبی، نژاد و جنسیت اختلاف نظر زیادی درباره این مساله دارند که آیا ترامپ شایستگی لازم برای ریاست جمهوری را دارد یا نه. ولی اکثر آمریکایی ها بر این مساله اتفاق نظر دارند که ترامپ باید از توئیت کردن خودداری کند.

بیش از 69 درصد آمریکایی اعلام کرده اند که ترامپ نباید نظرات خود را از طریق توئیت کردن بیان کند. تنها 26 درصد آمریکایی ها از ادامه توئیت کردن ترامپ حمایت کرده اند.

بیش از 56 درصد آمریکایی ها نیز براین باورند که ترامپ صلاحیت لازم برای ریاست جمهوری آمریکا را ندارد و تنها 42 درصد آمریکایی ها وی را برای ریاست جمهوری مناسب می دانند. بیش از 95 درصد دموکرات ها در این نظرسنجی صلاحیت ترامپ را به عنوان رئیس جمهور آمریکا رد کرده اند. ولی در مقابل 84 درصد جمهوریخواهان بر این باورند که ترامپ ویژگی های لازم برای ریاست جمهوری را دارد.

بیش از 94 درصد سیاهپوستان آمریکایی نیز شایستگی ترامپ را برای ریاست جمهوری این کشور رد کرده اند.

بیش از 51 درصد آمریکایی ها نیز گفته اند که از حضور ترامپ در کاخ سفید اظهار سرافکندگی می کنند و تنها 27 درصد مردم اعلام کرده اند که از حضور ترامپ در کاخ سفید احساس غرور دارند.

نارضایتی آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ در قبال ایران

در نظرسنجی دیگری که توسط شبکه فاکس نیوز انجام شده، اکثر آمریکایی ها اعلام کرده اند که دیپلماسی بهترین راهکار برای متوقف کردن برنامه تسیلحاتی کره شمالی است.

مردم آمریکا اظهارات تهدیدآمیز ترامپ علیه کره شمالی را رد کرده و خواستار استفاده از دیپلماسی برای جلوگیری از برنامه تسلیحات هسته‌ای پیونگ یانگ شده اند.

اکثر آمریکایی ها اعلام کرده اند که روش صحبت کردن ترامپ درباره کره شمالی به هیچ وجه مفید نیست.

ترامپ وعده داده است تا کره شمالی را به طور کامل نابود کند. نظرسنجی فاکس نیوز افزود: بیش از 70 درصد آمریکایی ها بر این باورند که رویکرد ترامپ در قبال کره شمالی کمکی به حل و فصل اوضاع نخواهد کرد.

حدود 61 درصد آمریکایی ها بر این باورند که دیپلماسی و تحریم بهترین راهکار برای برخورد با برنامه های موشکی و هسته‌ای کره شمالی است. 55 درصد آمریکایی ها از عملکرد ترامپ در قبال کره شمالی ناراضی هستند و 39 درصد آنها از رویکرد ترامپ در این خصوص حمایت کرده اند.

دیدگاه آمریکایی ها در قبال عملکرد ترامپ در خصوص ایران نیز مشابه دیدگاه آنها درباره کره شمالی است. 59 درصد آمریکایی ها بر این باورند که روشی که ترامپ با ایران صحبت می کند، بیشتر از آنکه کمکی به حل و فصل اوضاع کند، موجب بدتر شدن اوضاع می شود.

ترامپ بارها از توافق هسته‌ای قدرت های جهانی با ایران انتقاد کرده است. این نظرسنجی نشان می دهد که 35 درصد آمریکایی ها از توافق هسته‌ای ایران حمایت کرده و 38 درصد مخالف آن هستند. دو سال قبل که توافق هسته‌ای حاصل شد، 28 درصد آمریکایی ها موافق و 56 درصد مخالف آن بودند.

39 درصد آمریکایی ها نیز از عملکرد ترامپ در قبال ایران راضی بوده و 45 درصد نیز ناراضی هستند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها