8. مهر 1396 - 8:50   |   کد مطلب: 212357
بازی دراز 1404:مراسم باشکوه شب تاسوعای حسینی در شهرستان سرپلذهاب با حضور دستجات عزاداری با شکوه خاصی برگزار شد.

به گزارش بازی دراز،  با حضور خیل عظیم عزاداران حسینی، مراسم شب تاسوعای حسینی در جوار حرم احمد ابن اسحاق قمی سرپلذهاب  برگزار شد.در این مراسم سوگواران به سینه‌زنی و مرثیه‌سرایی برای حضرت عباس (ع) و سالار شهیدان به عزاداری پرداختند.

آیت الله مهدی شاهرودی در این مراسم عزای شب تاسوعای حسینی در سرپل ذهاب ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شهادت سقای دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) با بیان اینکه واقعه عاشورا بزرگترین شاهکار تاریخ بشریت و امتحان بندگی است،اظهار داشت: خداوند متعال، مأموریت بزرگترین میدان مبارزه حق علیه باطل را به امام حسین(ع) داد و آن حضرت این مأموریت را به بهترین وجه انجام دادند.

 

این مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به قیام امام حسین(ع) و حادثه کربلا بیان داشت: نهضت امام حسين (ع) در جهت احياي اخلاق و سياست رحيمانه پيامبر (ص) در مقابل با اخلاق و سياست خشن بود.

 

وی بابیان اینکه مشعل فروزان امام حسین (ع) همچنان هدایت بخش جوامع بشری است،گفت: شور و عشق به امام حسین (ع) برای همیشه در قلوب مومنین ساری و جاری است و اسلام ناب ریشه در قیام عاشورا دارد.

 

شاهرودی خاطرنشان شد: اجر و مزد گريه برای امام حسین (ع) و یاران باوفایش بسيارعظيم و بزرگ است و خداوند خود ضامن آن است از این رو مجلس عزاي امام حسين (ع) معراج گريه‌کنندگان است زيرا که محل نزول صلوات و رحمت الهي و غفران ذنوب و ... است.

 

وی یادآورشد: امام حسین(ع) و خانواده اش با اخلاص وارد کربلا شدند وبرای امر به معروف و نهی از منکرقیام کردند و آنها معاهده و پیمان اساسی که با خدا داشتند، انجام دادند.

 

ایشان بیان داشت: همه ساله دلدادگان امام حسین(ع) درایام اربعین با معرفت اهل‌بیتی(ع) که در دل  دارند،عازم کربلا می شوند و این عشق به کربلا با گذشت سالها متمادی دردلشان زنده است .

 

گفتنی است، درپایان این مراسم معنوی مردم مومن و ولايي شهرستان سرپلذهاب همزمان با سراسر کشور درشب تاسوعاي حسيني با مداحی مداحان برجسته استانی و شهرستان درغم از دست دادن حضرت ابوالفضل العباس(ع)، علمدار دشت کربلا برسر و سینه زدند و گريستند.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها