20. مهر 1396 - 9:03   |   کد مطلب: 212535
بازی دراز1404: نوجوان سرپلذهابی همدوش بابزرگسالان درصف عزای اباعبدالله برسروسینه می زند تاباحضرت زینب (س) همدردی کند ونور امام حسین (ع) اورا حافظ قرآن کند

به گزارش بازی دراز، نوجوان سرپل ذهابی در هیئت عزاداری انصارالحسین(ع) شهرستان سرپل ذهاب در حاليكه در صفوف بزرگسالان شال عزای اباعبدالله الحسین(ع) بر شانه داشت با دست های کوچک خود به یاد حضرت علی اصغر شیرخواره و شهدای کربلا و سرورسالار شهیدان امام حسین(ع) زنجیربرسینه می زد، دل پاک و صورت معصومانه و اشک های ریزان برگونه های لطیفش، نشان از آن داشت که خود درک کرده است که انگار شهادت فرزندان امام حسین(ع) برخلاف سن و سالشان ازهمه بزرگتر بوده است.

 
این نوجوان با حضور در هیئت های مذهبی شهرستان دل و جان خويش را گرما می‌بخشيد تا با شعور حسينی در صفوف بزرگسالان با زنجیرزنی ارادت خود را به امام حسین(ع) و یاران باوفایش نشان دهد.

حال به دلیل اهمیت اثرگذاری تربیتی ماه محرم بر نوجوانان و جوانان خبرنگار ما به سراغ این نونهال سرپل ذهابی رفته وگفتگویی تفضیلی با وی ترتیب داد.

لطفا خود را معرفی کنید؟
علی حیدری پور 12 ساله ساکن شهرستان سرپل ذهاب هستم.شغل پدرم بازنشسته نیروی نظامی مادرم خانه دار و دارای دو برادر می باشم.

 از چند سالگی وارد هیئت عزاداری انصارالحسین(ع) این شهرستان شده اید؟
از همان سه سالگی با پدرم و برادربزرگترم به هئیت عزای امام حسین(ع) رفتم و به عشق طفلان معصوم(ع) و شهدای دشت کربلا زنجیرزنی می کردم.به زنجیر زنی علاقه داشتم و حس میکردم با این کارمی توانم همدردی برای حضرت زینب(س) باشم و داغ از دست دادن حضرت علی اصغر(ع) و حضرت علی اکبر(ع)  را زنده نگه دارم.  

چه کسی برای ادامه این کار الگو قرار دادید؟
پدرم الگوی من بود و آنچنان من را تربیت حسینی می کرد ساعاتها قبل از برگزاری مراسم عزاداری اباعبداله الحسین(ع) با زبان نرم و دلنشین من را آماده می کرد ، سربند یا حسین (ع) برایم بست ، شال عزای حسین بر دوشم انداخت و از همان کودکی در کنارش آداب و رسوم سوگواری ماه محرم را فرا گرفتم.
 

مادرت چه نقشی در انگیزه ادامه دادن شرکت در مجالس عزای حسین(ع) داشت؟
ماجراهای بیشتری ازواقعه کربلا با زبان کودکانه و داستان برایم بازگو کرد ، و باعث شد از همان بچگی حس خاصی به اولاد امام حسین(ع) پیدا کنم و عظمت ماجرا واقعه عاشورا را درک کنم و تصویرهای ازمظلومیت طفلان امام حسین(ع) در ذهن بسپارم ، این دلایل مرا در این راه تشویق کرد و رغبت برای ادامه دادن شرکت در مجالس سوگواری امام حسین(ع) دوچندان ساخت.

در کنارعرض ارادت به سرو و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) چند جزء از قرآن کریم فراگرفته اید؟
با کمک و برنامه ریزی پدرمهربان و مادردلسوزم توانستم 21 سوره از کلام الله مجید حفظ کنم اما دوست دارم بیشترحفظ کنم و حافظ کامل سی جزء قرآن کریم بشوم، در این راستا تلاش خواهیم کرد حفظ قرآن کریم ادامه دهم و روزی مایه افتخارخانوادم و جامعه حافظان قرآن شهرستان شوم و برای دیگرهم سن و سالان الگوی خوبی باشم.
 

برای آینده ات چه برنامه ای دارید؟ آرزو دارید چه کاره شوید؟
دوست دارم در آینده پزشک بشوم  و برای خادمی امام حسین(ع) به بیماران و نیازمندان خدمت کنم و بتوانم امام حسین(ع) را از خود خشنود و راضی نگه دارم و یکی از یاران امام زمان(عج) بشوم .

چه توصیه ای به والدین و هم سن و سالان خود نیز دارید؟
والدین برای کودک خود وسایلی مانند طبل کوچک، شال و کتاب های عکس دار مرتبط با ماه محرم تهیه کنند. کودک و به خصوص نوجوان خود را تشویق کنند که در تدارک مراسم عزاداری شرکت کنند.
در ماه محرم با نصب پرچم در خانه می توانید حال و هوای این ماه را به خانه بیاورید. به این ترتیب به کودک خود می آموزید که در ماه محرم نه تنها در بیرون از خانه بلکه در خانه هم عزادار صاحب این ماه هستیم. همچنین می توانید از کودک خود بخواهید که یک روز هم کلاسی های خود را به خانه دعوت کند و با آنها یک مراسم عزاداری کوچک برپا کند. همچنین برای این مراسم عزاداری می توانید کودکان حاضر در مجتمع مسکونی خود را گرد هم جمع کنید و به عزاداری بپردازند.
به همه ی هم سن و سالهای خودم توصیه می کنم با خلوص نیت به دنبال شناختن ویژگی شخصیت های امام حسین(ع) و اولادانش باشید و با برگزاری ایستگاه های صلواتی و شرکت در مجالس سوگواری ارادت خود را نشان دهید و درهر هیئت عزاداری که هستید مسئولیتی را برعهده بگیرید و درهرچه بهتربرگزار کردن مراسم عزاداری ماه محرم به بزرگترها کمک کنید.

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها