20. مهر 1396 - 13:20   |   کد مطلب: 212538
بازی دراز1404:رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان با تاکید بر لزوم کاهش اثرات بلایای طبیعی با ارائه آموزشهای لازم گفت: مردم باید برای مقابله با حوادث آموزش لازم را فرا بگیرند َتا آمادگی لازم برای مقابله با بلایای طبیعی را داشته باشند

به گزارش بازی دراز، ایمان استادی در گفتگو با خبرنگار ما ضمن گرامیداشت هفته ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت: هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی فرصت مناسبی برای افزایش سطح آگاهی و آموزش افراد جامعه است ازاین رو انسان‌ها باید همیشه برای حوادث طبیعی و غیرطبیعی از یک آمادگی لازم و ضروری برخوردار باشند.

 

وی افزود: در این میان تنویرافکارعمومی برای مقابله با حوادث غیرمترقبه ضرورتی انکارناپذیر است که متاسفانه به این مقوله مهم کمتر توجه شده است .

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تصریح کرد: با توجه به وقوع بسیاری از بلایای طبیعی در کشورمان، نقش نیروهای جمعیت هلال احمرو اقدامات ستاد مدیریت بحران در کاهش خسارت ناشی از حوادث غیرمترقبه و همچنین امداد رسانی به موقع و سریع به مصدومان حادثه بسیاراثرگذار است.

 

وی پیشگیری ازحوادث و بالابردن آستانه تحمل افراد ، ایجاد آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی و کنترل آنها ،افزایش سطح اطلاع‌رسانی عمومی در زمینه کاهش خطر اثرات سوانح طبیعی ، آشنایی شهروندان با فعالیت‌ها و و پایگاه‌های ویژه و چند منظوره در سطح منطقه، آموزش شهروندان به خصوص دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی ، آموزش خودامدادی و دگرامدادی به شهروندان ، بخشی از اهداف کاهش اثرات بلایای طبیعی عنوان کرد.

 

شهرستان سرپل ذهاب با بیش از 85هزار تن جمعیت و برخورداری از 48 کیلومتر نوار مرزی با عراق، بیش از 88 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی جنگل و مرتع دارد.

 

20 تا 26 ماه مهر بعنوان هفته کاهش بلایای طبیعی نامگذاری شده است.

انتهای پیام/*

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها