25. بهمن 1396 - 9:59   |   کد مطلب: 214690
معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: از سال 1395 تاکنون مبلغ 855 میلیارد ریال تسهیلات به 336 طرح درآمدزای دهیاری‌ها از 21 استان کشور تخصیص یافته ‌است.

به گزارش بازی دراز، به گزارش روز ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، سید محمد علی افشانی روز چهارشنبه افزود: این مبلغ در راستای توانمندسازی نهاد دهیاری، ایجاد منابع درآمدی پایدار، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی در چارچوب تفاهم نامه همکاری مشترک با پست بانک ایران به این طرح ها اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد نرخ تسهیلات پرداختی هشت درصد و حداکثر زمان بازپرداخت تسهیلات 48 ماه و تضمین بازپرداخت تسهیلات پرداختی، سهم دهیاری‌ مربوطه از محل اعتبارات تبصره' 2 'ماده 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده است.
افشانی خاطر نشان کرد: این تسهیلات در راستای احداث و یا تکمیل پروژه‌های درآمدزا و همچنین خرید ماشین‌آلات عمرانی برای نهاد دهیاری است و طرح‌های رسیده طی 16 جلسه کمیته ملی وام دهیاری‌ها و با حضور اعضای آن مورد بررسی قرار گرفته و مصوب شده است.
افشانی افزود: این طرح ها در شش حوزه کشاورزی، صنعتی، عمرانی، خدماتی، گردشگری و ماشین‌آلات طبقه‌بندی شده‌اند که در مجموع زمینه اشتغال یکهزار و 110 نفر را در سطح روستاهای کشور ایجاد کرده است .
وی ادامه داد:براساس بررسی‌های صورت گرفته، در حوزه گردشگری شاهد بالاترین میانگین تعداد اشتغال برای هر طرح با میانگین ایجاد 18 شغل برای هر طرح هستیم و در رده‌های بعدی نیز طرح‌های حوزه صنعتی (14 شغل) و کشاورزی و خدماتی(هر کدام 11 شغل) قرار دارند و همچنین استان کرمان با ایجاد 218 شغل از 22 طرح بالاترین رتبه را در بین 21 استان کشور از لحاظ میزان اشتغال‌زایی طرح‌ها به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از دهیاران خواست ضمن شناسایی فرصت‌ها، قابلیت‌ها و مزیت‌های روستای خود و حتی با اتخاذ راهکارهایی برای خلق مزیت‌های جدید در روستایشان، از این فرصت مطلوب، برای رونق اقتصادی روستا و ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری نهایت استفاده را ببرند.
افشانی ابراز امیدواری کرد که ورود دهیاری به برخی از زمینه‌های اقتصادی جدید،‌ بسترساز سرمایه‌گذاری‌های آتی و رشد وشکوفایی روستاهای کشور باشد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها