23. اسفند 1396 - 10:16   |   کد مطلب: 215292
ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه در اطلاعیه ای اعلام کرد که سه نظامی ارتش ترکیه در پی درگیری با نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) در عفرین و دیاربکر کشته و پنج سرباز دیگر مجروح شدند.

به گزارش بازی دراز، به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرد که یک سرباز ارتش ترکیه در جریان عملیات عفرین موسوم به شاخه زیتون کشته شده است.

بنا بر اعلام این مرجع نظامی، با انفجار یک بمب کنترل از راه دور در جریان عملیات علیه نیروهای پ.ک.ک در شمال منطقه دجله استان دیاربکر نیز 2 سرباز ارتش ترکیه کشته و پنج سرباز دیگر مجروح شدند.

بر اساس این اطلاعیه، مجروحان به بیمارستان دولتی صلاح الدین ایوبی دیاربکر منتقل شده اند و حال 2 نفر از آنها وخیم است.

ارتش ترکیه از روز 20 ژانویه(30 دی ماه 1396) با تجاوز آشکار به خاک سوریه و با همراهی نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه، عملیاتی را به نام شاخه زیتون در منطقه عفرین در شمال سوریه آغاز کرده است.

تاکنون بیش از 46 نفر از سربازان ارتش ترکیه در جریان عملیات عفرین کشته شده اند.

نقض حاکمیت ملی سوریه و نیز حضور نظامی در خاک سوریه بارها توسط مجامع جهانی و دولت های بی طرف محکوم شده است.

ترکیه هدف از این عملیات را بیرون راندن پ.ک.ک و نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) که شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک(پ.ی.د) محسوب می شوند، از منطقه عفرین اعلام کرده است.

آنکارا این نیروها را تروریستی و شاخه سوری حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) و حضور آنها را در جنوب مرزهای ترکیه، تهدیدی بر امنیت ملی خود خوانده و هدف آنها را تلاش برای تشکیل دولت کُردی در شمال سوریه عنوان می کند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها