8. مهر 1396 - 13:00   |   کد مطلب: 212359
بازی دراز1404: مردم ولایتمدار شهرستان سرپلذهاب در روز تاسوعا رخت ماتم برتن کرده و با حرکت دسته های زنجیرزنی به سمت حرم مطهر عزاداری روز تاسوعای حسینی را برگزار کردند.

به گزارش بازی دراز، 

در روز تاسوعای حسینی هیئت های مذهبی شهرستان سرپل ذهاب از نقاط مختلف شهر به یاد سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش به خصوص سقای لب تشنگان کربلا با برپای مراسم نوحه خوانی،مرثیه سرایی و سینه زنی در جوار حرم احمد ابن اسحاق (ره) ارادت خود به اهل بیت را نشان دادند و عاشقان و دلباختگان حضرت امام حسین(ع) در ماتم شهدای دشت نینوا سوگواری کردند و اشک ماتم ریختند.

 

حضورگسترده عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) به خصوص جوانان در مراسم سینه زنی ارادت مردم به خاندان عصمت و طهارت را به نمایش گذاشت.

 

شورحسینی در جای جای شهرستان در تاسوعای امام حسین (ع) از شب گذشته تا کنون به چشم می خورد و نوای یا حسین و یا ابوالفضل دل هر عاشقی اهل بیتی را به لرزه در آورد.

 

بیرق وعلم های برافراشته و اجتماع انبوه مردم عزادارجاودانگی مکتب عاشورای حسینی و شهدای دشت کربلا را به نمایش گذاشت و هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار می داد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها